Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie podatku rolnego z dnia 11 stycznia 1990r.

 

Dz.U.90.3.18
1992-01-01 zm.wyn.z Dz.U.92.21.86 art.32 pkt1

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA FINANSÓW

z dnia 11 stycznia 1990 r.

w sprawie podatku rolnego.

(Dz. U. z dnia 18 stycznia 1990 r.)

 

Na podstawie art. 1 ust. 5, art. 5 ust. 1, art. 7 ust. 2, art. 9 ust. 3 i art. 13 ust. 5 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. Nr 52, poz. 268, z 1986 r. Nr 46, poz. 225, z 1988 r. Nr 1, poz. 1 oraz z 1989 r. Nr 7, poz. 45, Nr 10, poz. 53, Nr 35, poz. 192 i Nr 74, poz. 443) oraz art. 9 pkt 4, art. 18 ust. 3 i art. 38 pkt 2 ustawy z dnia 19 grudnia 1980 r. o zobowiązaniach podatkowych (Dz. U. Nr 27, poz. 111, z 1982 r. Nr 45, poz. 289, z 1984 r. Nr 52, poz. 268, z 1985 r. Nr 12, poz. 50, z 1988 r. Nr 41, poz. 325 oraz z 1989 r. Nr 4, poz 23, Nr 33, poz. 176, Nr 35, poz. 192 i Nr 74, poz. 443) zarządza się, co następuje:

§ 1. 1. Gminy i miasta oraz dzielnice w miastach zalicza się do jednego z czterech okręgów podatkowych zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 1 do rozporządzenia.

2. Zmiany podziału administracyjnego kraju nie powodują zmiany zaliczenia do okręgu podatkowego.

.......................................................................................................................................

§ 6. 1. Ulgę, o której mowa w art. 13 ustawy o podatku rolnym, przyznaje się na wniosek podatnika.

2. Do wniosku o przyznanie ulgi inwestycyjnej należy dołączyć zestawienie wydatków poniesionych w związku z inwestycją oraz rachunki lub ich uwierzytelnione odpisy stwierdzające wysokość tych wydatków.

§ 7. 1. Decyzję w sprawie ulgi inwestycyjnej realizowanej w podatku rolnym od gruntów wydaje terenowy organ administracji państwowej o właściwości szczególnej do spraw finansowych stopnia podstawowego, zwany dalej "terenowym organem", właściwy w sprawie ustalania podatku rolnego od gruntów.

........................................................................................................................................

§ 8. Osoby prawne i państwowe jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej odliczają określoną w decyzji kwotę ulgi inwestycyjnej od należnego podatku rolnego.

§ 9. 1. Osoby prawne i państwowe jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej, prowadzące gospodarstwa rolne, są obowiązane składać terenowemu organowi administracji państwowej o właściwości szczególnej do spraw finansowych stopnia podstawowego deklaracje według ustalonego wzoru na podatek rolny od gruntów w każdym roku podatkowym w terminie:

1) na I półrocze - do dnia 28 lutego,

2) na II półrocze - do dnia 31 sierpnia.

2. Deklaracje, o których mowa w ust. 1, sporządza się w dwóch egzemplarzach, z których jeden przechowuje się w aktach. Deklaracja powinna być podpisana przez kierownika jednostki oraz osobę odpowiedzialną za prawidłowość danych podanych w deklaracji i prawidłowe obliczenie podatku.

§ 10. Podatnicy, o których mowa w § 9 ust. 1, uiszczają każdego roku podatkowego podatek rolny od gruntów:

1) za I półrocze - w dwóch równych ratach, w terminach do dnia 15 marca i do dnia 15 maja,

2) za II półrocze - w dwóch równych ratach, w terminach do dnia 15 września i do dnia 15 listopada.

........................................................................................................................................

§ 15. 1. Zgodnie z art. 80 ustawy z dnia 30 maja 1989 r. o zmianie upoważnień do wydawania aktów wykonawczych (Dz. U. Nr 35, poz. 192) tracą moc:

1) rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 1984 r. w sprawie podatku rolnego (Dz. U. Nr 58, poz. 294),

2) rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 sierpnia 1989 r. w sprawie zmian w podatku rolnym (Dz. U. Nr 49, poz. 275).

2. Traci moc rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 31 grudnia 1984 r. w sprawie płatności łącznego zobowiązania pieniężnego, podatku rolnego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej oraz funduszu gminnego i funduszu miejskiego (Dz. U. z 1985 r. Nr 4, poz. 16).

§ 16. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i ma zastosowanie poczynając od roku podatkowego 1990.

Załącznik nr 1

WYKAZ GMIN, MIAST ORAZ DZIELNIC W MIASTACH ZALICZONYCH DO POSZCZEGÓLNYCH OKRĘGÓW PODATKOWYCH

Województwo

Okręg

Podstawowe jednostki administracyjne

1

2

3

stołeczne

warszawskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dzielnice w mieście stołecznym Warszawie:

Mokotów, Ochota, Praga-Północ, Praga-Południe,Śródmieście,

Wola, Żoliborz

m i a s t a:

Błonie, Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki,

Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo,

Łomianki, Marki,Milanówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock,

Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna,

Pruszków, Radzymin, Serock, Sulejówek, Wesoła, Wołomin,

Ząbki, Zielonka

g m i n y:

Błonie, Brwinów, Celestynów, Czosnów, Góra Kalwaria,

Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Jabłonna, Karczew,

Konstancin-Jeziorna, Leszno, Lesznowola, Łomianki,

Michałowice, Nadarzyn, Nieporęt, Ożarów Mazowiecki,

Piaseczno, Prażmów, Radzymin, Raszyn, Serock, Skrzeszew,

Stare Babice, Tarczyn, Wiązowna, Wołomin

 

 

 

II

 

 

 

m i a s t a:

Zakroczym

g m i n y: Kampinos, Leoncin, Pomiechówek, Tułowice,

Zakroczym

bialskopodlaskie

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Biała Podlaska, Łosice, Międzyrzec Podlaski,Parczew,

Radzyń Podlaski

g m i n y:

Biała Podlaska, Czemierniki, Dębowa Kłoda, Drelów Huszlew,

Jabłoń,Kąkolewnica Wschodnia, Komarówka Podlaska, Leśna

Podlaska, Łosice, Międzyrzec Podlaski, Milanów,Olszanka,

Parczew, RadzyńPodlaski, Siemień, Ulan-Majorat, Wohyń

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Terespol

g m i n y:

Hanna, Janów Podlaski, Kodeń Konstantynów, Łomazy, Piszczac,

Platerów, Podedwórze, Rokitno, Rossosz, Sarnaki, Sławatycze,

Sosnówka, Stara Kornica, Terespol, Tuczna, Wisznice, Zalesie

białostockie

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

mi a s t a:

Bielsk Podlaski, Brańsk, Drohiczyn, Hajnówka, Siemiatycze

g m i n y:

Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, Drohiczyn,Dziadkowice,

Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Orla,

Poświętne, Siemiatycze Wyszki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Dąbrowa

Białostocka, Knyszyn, Łapy, Mońki, Sokółka, Supraśl, Suraż,

Wasilków, Zabłudów

g m i n y:

Białowieża,Choroszcz,Czarna Białostocka, Czeremcha,

Czyże, Dąbrowa Białostocka, Dobrzyniewo Kościelne, Dubicze

Cerkiewne, Gródek, Hajnówka, Janów, Jasionówka, Jaświły,

Juchnowiec Dolny, Kleszczele, Knyszyn, Korycin, Krynki,

Krypno, Kuźnica, Łapy, Michałowo, Mońki, Narew, Narewka,

Nowy Dwór, Sidra, Sokółka, Suchowola, Supraśl, Suraż,

Szudziałowo, Turośń Kościelna,Tykocin,Wasilków, Zabłudów

bielskie

 

 

 

 

I

 

 

 

m i a s t a:

Chełmek

g m i n y:

Chełmek

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Kęty, Oświęcim, Strumień, Wadowice, Wilamowice, Zator

g m i n y:

Brzeźnica, Chybie, Haźlarz, Kęty,Osiek, Oświęcim,

Przeciszów, Spytkowice, Strumień, Tomice, Wadowice, Wieprz,

Wilamowice, Zator

 

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Andrychów, Bielsko-Biała, Cieszyn, Kalwaria Zebrzydowska,

Maków Podhalański, Skoczów, Sucha Beskidzka, Żywiec

g m i n y:

Andrychów, Budzów, Czernichów, Dębowiec,Gilowice-Ślemień,

Jasienica, Kalwaria Zebrzydowska, Kozy, Lanckorna,

Łodygowice, Maków Podhalański, Mucharz, Porąbka, Skoczów,

Stryszawa, Stryszów, Zembrzyce

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Ustroń, Wisła, Szczyrk

g m i n y:

Brenna,Goleszów, Istebna, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa,

Milówka,Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Szczyrk, Świnna,

Ujsoły, Węgierska Górka, Wilkowice, Zawoja

bydgoskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Barcin, Bydgoszcz, Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Janowiec

Wielkopolski, Kcynia, Koronowo, Kruszwica, Łabiszyn,

Mogilno, Mrocza, Nakło n. Notecią, Nowe, Pakość, Solec

Kujawski, Strzelno, Szubin, Świecie, Trzemeszno, Żnin

g m i n y:

Barcin, Białe Błota, Bukowiec, Dąbrowa, Dąbrowa Biskupia,

Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Dragacz, Drzycim, Gąsawa,

Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Janowiec, Wielkopolski,

Jeziora Wielkie, Jeżewo, Kcynia, Koronowo, Kruszwica,

Lniano, Łabiszyn,Mogilno, Mrocza, Nakło n. Notecią, Nowa

Wieś Wielka, Nowe, Osie, Osielsko, Pakość, Pruszcz, Rogowo,

Rojewo, Sadki, Siecienko, Solec Kujawski, Strzelno, Szubin,

Świecie, Trzemeszno, Warlubie, Złotniki Kujawskie, Żnin

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Brusy, Chojnice, Czersk, Kamień Krajeński, Sępólno

Krajeńskie, Tuchola, Więcbork

g m i n y:

Brusy, Cekcyn, Chojnice, Czersk, Gostycyn, Kamień Krajeński,

Kęsowo, Lubiewo,Sępólno Krajeńskie, Sośno, Śliwice,

Tuchola, Więcbork

chełmskie

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Chełm,Krasnystaw, Rejowiec Fabryczny

g m i n y:

Białopole, Chełm, Kamień,Krasnystaw, Kraśniczyn,

Leśniowice, Łopiennik Górny, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny,

Siedliszcze, Siennica Różana, Wojsławice, Żmudź

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Włodawa

g m i n y:

Cyców, Dorohusk, Dubienka, Hańsk, Ruda Huta, Sawin,

Sosnowica, Stary Brus, Urszulin, Wierzbica,Włodawa, Wola

Uhruska, Wyryki

ciechanowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Ciechanów, Nasielsk, Mława, Płońsk,Pułtusk,Raciąż

g m i n y:

Baboszewo, Ciechanów,Dzierżążnia, Glinojeck,

Gołymin-Ośrodek, Gzy, Joniec, Karniewo, Krasne, Lipowiec

Kościelny, Naruszewo, Nasielsk, Nowe Miasto, Ojrzeń,

Opinogóra Górna, Pokrzywnica, Płońsk, Pułtusk, Raciąż,

Regimin, Sochocin, Sońsk, Strzegowo-Osada, Stupsk, Świercze,

Winnica, Wiśniewo, Załuski

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Działdowo, Lidzbark, Żuromin

g m i n y:

Bieżuń, Czernice Borowe, Działdowo, Dzierzgowo, Grudusk,

Iłowo-Osada, Kuczbork-Osada, Lidzbark, Lubowidz, Lutocin,

Płośnica, Radzanów, Rybno, Siemiątkowo Koziebrodzkie,

Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Żuromin

częstochowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Dobrodzień, Gorzów Śląski, Kalety, Kłobuck, Krzepice,

Lubliniec, Olesno, Praszka, Woźniki

g m i n y:

Ciasna, Dobrodzień, Gorzów Śląski, Herby, Kłobuck,

Kochanowice, Koszęcin, Krzepice, Lipie, Miedźno, Mykanów,

Olesno, Opatów, Panki, Pawonków, Popów, Praszka, Przystajń,

Radłów, Rudniki, Woźniki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Blachownia, Częstochowa, Koniecpol, Koziegłowy,Myszków,

Szczekociny, Żarki

g m i n y:

Blachownia, Dąbrowa Zielona, Gidle, Irządze, Janów,

Kamienica Polska, Kłomnice, Koniecpol, Konopiska,

Koziegłowy, Kroczyce, Kruszyna, Lelów, Moskorzew, Mstów,

Niegowa, Olsztyn, Poczesna, Poraj, Przyrów, Radków, Rędziny,

Secemin, Szczekociny, Włodowice, Wręczyca Wielka, Żarki,

Żytno

 

 

III

 

m i a s t a: Pajęczno

g m i n y: Nowa Brzeźnica, Pajęczno

IV

g m i n y: Strzelce Wielkie

elbląskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Braniewo, Elbląg, Frombork, Kwidzyn,Malbork, Młynary, Nowy

Dwór Gdański, Nowy Staw, Sztum,Tolkmicko,

g m i n y:

Braniewo, Elbląg, Frombork, Gardeja, Gronowo Elbląskie,

Kwidzyn, Lichnowy, Malbork, Markusy, Milejewo,Miłoradz,

Młynary, Nowy Dwór Gdański, Nowy Staw, Ostaszewo, Płoskinia,

Ryjewo,Sadlinki, Stare Pole, Stary Targ, Stegna, Sztum,

Sztutowo, Tolkmicko, Wilczęta

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Dzierzgoń, Kisielice, Orneta, Pasłęk, Pieniężno,Prabuty,

Susz

g m i n y:

Dzierzgoń, Godkowo, Kisielice,Lelkowo, Mikołajki

Pomorskie, Orneta, Pasłęk, Pieniężno, Prabuty,Rychliki,

Stary Dzierzgoń, Susz

gdańskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Gdańsk, Gdynia, Gniew, Pelplin, Pruszcz Gdański, Reda,

Rumia, Skarszewy, Skórcz, Sopot, Starogard Gdański, Tczew

g m i n y:

Cedry Wielkie, Gniew, Kosakowo, Lubichowo, Morzeszczyn,

Osiek, Pelplin, Pruszcz Gdański, Pszczółki, Skarszewy,

Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański, Subkowy,

Tczew, Trąbki Wielkie, Zblewo

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Hel, Jastarnia, Puck, Wejherowo, WładysławowoŻukowo

g m i n y:

Choczewo, Gniewino, Kaliska, Karsin, Kolbudy Górne,

Krokowa, Luzino, Łęczyce, Osieczna, Puck, Stara Kiszewa,

Szemud, Wejherowo, Żukowo

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

m i a s t a:

Kościerzyna

g m i n y:

Dziemiany, Kościerzyna, Linia, Liniewo, Lipusz,Nowa

Karczma, Przodkowo

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

m i a s t a:

Kartuzy

g m i n y:

Chmielno, Kartuzy, Przywidz, Sierakowice, Somonino, Stężyca,

Sulęczyno

gorzowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Barlinek, Choszczno, Drawno, Międzychód,

Międzyrzec-Myślibórz, Ośno, Pełczyce, Recz, Rzepin,

Skwierzyna, Słubice, Sulęcin, Trzciel

g m i n y:

Barlinek, Bierzwnik, Bledzew, Choszczno, Deszczno,Drawno,

Górzyca, Krzeszyce, Krzęcin, Lubniewice, Miedzichowo,

Międzychód, Międzyrzecz, Myślibórz, Nowogródek Pomorski,

Ośno, Pełczyce, Przytoczna, Pszczew, Recz, Rzepin,

Skwierzyna, Słońsk, Słubice,Stare Kurowo, Sulęcin, Trzciel

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Dębno, Dobiegniew, Drezdenko, Gorzów Wielkopolski,

Kostrzyn, Strzelce Krajeńskie, Witnica

g m i n y:

Bogdaniec, Boleszkowice, Dębno, Dobiegniew,Drezdenko,

Kłodawa, Lubiszyn, Santok, Strzelce Krajeńskie, Witnica,

Zwierzyn

jeleniogórskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Bogatynia, Bolesławiec, Bolków, Gryfów Śląski, Leśna, Lubań,

Lubomierz, Lwówek Śląski, Nowogrodziec, Pieńsk, Świerzawa,

Węgliniec, Wleń, Zawidów, Zgorzelec

g m i n y:

Bogatynia, Bolesławiec, Bolków, Gryfów Śląski, Leśna, Lubań,

Lubomierz, Lwówek Śląski,Nowogrodziec, Olszyna,

Osiecznica, Pieńsk, Platerówka, Siekierczyn, Sulików,

Świerzawa, Węgliniec, Wleń, Zgorzelec

 

 

 

 

III

 

 

 

m i a s t a:

Mirsk, Wojcieszów

g m i n y:

Mirsk

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Jelenia Góra, Kamienna Góra, Karpacz, Kowary,Lubawka,

Piechowice, Świeradów-Zdrój, Szklarska Poręba

g m i n y:

Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Kamienna Góra, Lubawka,

Marciszów, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica

kaliskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Jarocin, Kępno, Kuźmin, Krotoszyn, Międzybórz, Ostrzeszów,

Pleszew, Sulmierzyce, Syców, Wieruszów, Zduny, Żerków

g m i n y :

Baranów, Bolesławiec, Bralin, Czastary, Dobrzyca,Dziadowa

Kłoda, Jaraczewo, Jarocin, Kępno, Kobyla Góra, Kotlin,

Koźmin, Krotoszyn,Łęka Opatowska, Łubnice, Międzybórz,

Ostrzeszów, Perzów,Pleszew, Rozdrażew, Rychtal, Sokolniki,

Sośnie, Syców, Trzcinica, Wieruszów, Zduny, Żerków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Grabów n. Prosną, Kalisz, Mikstat, NoweSkalmierzyce,

Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Raszków, Stawiszyn

g m i n y :

Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Chocz, Czajków, Czermin,

Doruchów, Galewice, Gizałki, Godziesze Wielkie, Gołuchów,

Grabów n. Prosną, Koźminek, Kraszewice, Lisków, Mikstat,

Mycielin, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Opatówek, Ostrów

Wielkopolski, Przygodzice, Raszków, Sieroszewice,

Stawiszyn, Szczytniki, Żelazków

katowickie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Chrzanów, Jaworzno, Kuźnia Raciborska, Leszczyny, Libiąż,

Łaziska Górne, Mikołów, Mysłowice, Orzesze, Pszczyna,

Pyskowice, Racibórz, Siewierz, Sławków,Toszek, Trzebinia,

Tychy, Żory

g m i n y :

Babice, Chrzanów, Gaszowice, Godów,Gorzyce, Krzanowice,

Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Leszczyny, Libiąż, Lubomia,

Lyski,Mierzęcice, Nędza, Pawłowice, Pietrowice Wielkie,

Pilchowice, Psary, Pszczyna, Rudnik, Rudziniec, Siewierz,

Sośnicowice, Suszec, Świerklaniec, Tąpkowice, Toszek,

Tworóg, Trzebinia, Wielowieś, Zbrosławice, Zebrzydowice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Będzin, Brzeszcze, Bukowno, Bytom,Chorzów,

Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice,

Jastrzębie-Zdrój, Katowice, Knurów, Łazy, Ogrodzieniec,

Olkusz, Piekary Śląskie, Poręba, Ruda Śląska, Rybnik,

Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie

Góry, Wodzisław Śląski, Wolbrom, Zabrze,Zawiercie

g m i n y:

Bestwina, Bobrowniki, Brzeszcze, Bukowno,

Czechowice-Dziedzice, Gierałtowice, Klucze, Łazy, Miedźna,

Mszana, Ogrodzieniec, Olkusz, Pilica, Świerklany, Wolbrom,

Żarnowiec

kieleckie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Chęciny, Działoszyce, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Kielce,

Kunów, Miechów, Ostrowiec Świętokrzyski, Sędziszów,

Skalbmierz, Skarżysko-Kamienna, Starachowice

g m i n y:

Batów, Bejsce, Bliżyn, Bodzechów, Brody, Charsznica,

Chęciny, Czarnocin, Daleszyce, Działoszyce, Imielno,

Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Koszyce, Kozłów, Książ Wielki,

Kunów, Małogoszcz, Michałów, Miedziana Góra, Miechów,

Mirzec, Morawica, Nagłowice-Oksa, Opatowiec, Pacanów,

Pawłów, Piekoszów, Racławice-Pałecznica, Sędziszów,

Sitkówka-Nowiny, Skalbmierz, Słaboszów, Słupia, Sobków,

Strawczyn, Waśniów,Wąchock,Wodzisław, Złota

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Busko-Zdrój, Chmielnik, Końskie, Pińczów, Sąporków,

Suchedniów, Włoszczowa

g m i n y:

Bieliny, Bodzentyn, Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Górno,

Kije, Krasocin, Końskie, Łagów, Łopuszno, Masłów, Mniów,

Nowa Słupia, Nowy Korczyn, Oleśnica, Pierzchnica, Pińczów,

Radoszyce, Raków, Ruda Maleniecka, Solec-Zdrój, Stąporków,

Stopnica, Suchedniów, Szydłów, Tuczępy, Wiślica, Włoszczowa,

Zagnańsk

konińskie

 

 

 

 

I

 

 

 

m i a s t a:

Witkowo

g m i n y:

Orchowo, Strzałkowo, Witkowo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Dąbie, Dobra, Golina, Kleczew,Kłodawa, Koło, Konin,

Przedecz, Pyzdry, Rychwał, Sompolno, Słupca, Ślesin,

Tuliszków, Turek, Uniejów, Zagórów

g m i n y:

Babiak, Brudzew, Chodów, Dąbie,Dobra, Golina, Grabów,

Grodziec, Grzegorzew, Kawęczyn, Kazimierz Biskupi, Kleczew,

Kłodawa, Koło, Kościelec, Kramsk, Krzymów, Lądek, Malanów,

Olszówka,OsiekMały, Ostrowie, Przedecz, Przykona,

Pyzdry, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Słupca, Stare Miasto,

Sompolno, Ślesin, Świnice Warckie, Tuliszków, Turek,

Uniejów, Wierzbinek, Wilczyn, Władysławów, Zagórów

koszalińskie

 

 

II

 

m i a s t a:

Białogard, Kołobrzeg, Koszalin,Szczecinek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Barwice, Bobolice, Drawsko Pomorskie, Darłowo,Kalisz

Pomorski, Karlino, Połczyn-Zdrój, Sianów, Świdwin

g m i n y:

Barwice, Będzino, Białogard, Biesiekierz, Bobolice, Brzeźno,

Darłowo, Drawsko Pomorskie, Dygowo, Gościno, Grzmiąca,

Kalisz Pomorski, Karlino, Kołobrzeg, Mielno, Ostrowice,

Połczyn-Zdrój, Rąbino, Rymań, Sianów, Siemyśl, Sławoborze,

Świdwin, Świeszyno,Tychowo,Ustronie Morskie

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

m i a s t a:

Biały Bór,Czaplinek, Polanów, Złocieniec

g m i n y:

Biały Bór,Czaplinek, Malechowo, Manowo, Polanów, Silnowo,

Szczecinek, Wierzchowo, Złocieniec,

krakowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

d z i e l n i c em i a s t a Krakowa:

Krowodrza, Nowa Huta, Podgórze, Śródmieście

m i a s t a:

Krzeszowice, Niepołomice, Proszowice, Skała,Skawina,

Słomniki, Wieliczka

g m i n y:

Alwernia, Biskupice, Czernichów, Drwinia, Golów,Gołcza,

Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia,

Kłaj, Kocmyrzów-Luborzyca, Koniusza, Krzeszowice, Liszki,

Michałowice, Mogilany, Nowe Brzesko, Niepołomice,

Proszowice, Radziemice, Skała, Skawina, Słomniki, Sułoszowa,

Świątniki Górne, Trzyciąż, Wieliczka, Wielka Wieś,

Zabierzów, Zielonki

 

 

 

 

III

 

 

 

m i a s t a:

Dobczyce, Myślenice,Sułkowice

g m i n y:

Dobczyce, Myślenice, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice

 

IV

 

g m i n y:

Pcim, Tokarnia, Wiśniowa

krośnieńskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Biecz, Brzozów, Iwonicz-Zdrój, Jasło, Jedlicze, Krosno,

Rymanów, Sanok

g m i n y:

Biecz, Brzozów, Brzyska, Chorkówka,Dębowiec, Domaradz,

Haczów, Iwonicz-Zdrój, Jasienica Rosielna, Jasło, Jedlicze,

Kołaczyce, Korczyna,Lipinki, Miejsce Piastowe, Osiek

Jasielski, Rymanów, Sanok, Skołyszyn, Tarnowiec, Wojaszówka,

Zarszyn

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Dukla, Lesko, Ustrzyki Dolne, Zagórz

g m i n y:

Baligród, Bukowsko, Cisna,Czarna, Dukla, Dydnia, Komańcza,

Krempna, Lesko, Lutowiska, Nowy Żmigród,Nozdrzec,

Olszanica, Solina, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Zagórz

legnickie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Chocianów, Chojnów, Głogów, Jawor, Polkowice,Prochowice,

Przemków, Ścinawa, Złotoryja

g m i n y:

Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice Gromadka,

Jerzmanowa, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pęcław,

Pielgrzymka, Prochowice, Przemków, Radwanice, Ruja, Ścinawa,

Udanin, Warta Bolesławiecka, Wądroże Wielkie, Zagrodno,

Złotoryja

 

 

 

 

II

 

 

 

 

m i a s t a:

Legnica, Lubin

g m i n y:

Kotla, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Lubin, Miłkowice,

Polkowice, Rudna, Żukowice

leszczyńskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Bojanowo, Borek Wielkopolski, Gostyń, Góra, Jutrosin,

Kobylin, Kościan, Krobia, Krzywiń, Leszno, Miejska Górka,

Osieczna, Pogorzela, Poniec, Rawicz, Rydzyna, Szlichtyngowa,

Śmigiel, Wąsosz, Wschowa

g m i n y:

Bojanowo, Borek Wielkopolski, Gostyń, Góra, Jemielno,

Jutrosin, Kobylin, Kościan, Krobia, Krzemieniowo, Krzywiń,

Lipno, Miejska Górka, Niechlów, Osieczna, Pakosław,Pępowo,

Piaski, Pogorzela, Poniec, Przemęt, Rawicz, Rydzyna,

Szlichtyngowa, Śmigiel, Święciechowa, Wąsosz, Wijewo,

Włoszakowice, Wschowa

lubelskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Bełżyce, Bychawa, Dęblin, Kazimierz Dolny, Kock, Kraśnik,

Lubartów, Lublin, Łęczna, Nałęczów, Opole Lubelskie, Ostrów

Lubelski, Poniatowa, Puławy, Ryki, Świdnik

g m i n y:

Abramów, Baranów, Bełżyce, Borki, Borzechów, Bychawa,

Chodel, Dzierzkowice, Fajsławice, Firlej, Garbów, Głusk,

Jabłonna, Janowiec, Jastków, Jeziorzany, Józefów, Kamionka,

Karczmiska, Kazimierz Dolny, Kock, Konopnica, Końskowola,

Kraśnik, Krzczonów, Kurów, Lubartów, Ludwin, Łaziska,

Łęczna, Markuszów, Mełgiew, Michów, Milejów, Nałęczów,

Niedrzwica Duża, Niedźwiada, Niemce, Nowodwór, Opole

Lubelskie, Ostrów Lubelski, Ostrówek, Piaski, Poniatowa,

Puchaczów,Puławy, Rybczewice, Ryki, Serniki, Spiczyn,

Stężyca, Strzyżewice, Trawniki, Ułęż, Urzędów, Uścimów,

Wąwolnica, Wilkołaz, Wilków, Wojciechów, Wólka, Zakrzówek,

Żyrzyn

łomżyńskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Ciechanowiec, Łomża, Nowogród, Wysokie Mazowieckie, Zambrów,

g m i n y:

Andrzejewo, Boguty-Pianki, Ciechanowiec,Czyżew-Osada,

Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kołaki Kościelne, Kulesze

Kościelne, Łomża, Miastkowo, Nowe Piekuty, Nowogród, Nur,

Perlejewo, Piątnica, Rutki, Sokoły, Szepietowo, Szumowo,

Śniadowo,Wizna, Wysokie Mazowieckie, Zambrów,Zaręby

Kościelne, Zawady

 

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Goniądz, Grajewo, Jedwabne, Kolno, Rajgród, Stawiski,

Szczuczyn

g m i n y:

Goniądz, Grabowo,Grajewo, Jedwabne, Kolno, Mały Płock,

Przytuły, Radziłów.Rajgród, Stawiski, Szczuczyn, Trzcianne,

Turośl, Wąsosz, Zbójna

łódzkie

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

d z i e l n i c em i a s t a Łodzi:

Bałuty, Górna, Polesie, Śródmieście, Widzew

m i a s t a:

Aleksandrów Łódzki, Głowno, Konstantynów Łódzki, Ozorków,

Pabianice, Stryków, Zgierz

g m i n y:

Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Brójce, Głowno, Nowosolna,

Ozorków, Pabianice, Parzęczew, Rzgów,Stryków, Zgierz

nowosądeckie

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Gorlice, Grybów, Nowy Sącz, Stary Sącz

g m i n y:

Bobowa, Chełmiec, Gorlice, Gródek n. Dunajcem, Grybów,

Jodłownik, Korzenna, Laskowa, Łososina Dolna, Łużna,

Moszczenica, Nawojowa, Podegrodzie, Stary Sącz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Jordanów, Krynica, Limanowa, Mszana Dolna, Muszyna, Nowy

Targ, Piwniczna, Rabka, Szczawnica, Zakopane

g m i n y:

Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Czarny Dunajec,

Czorsztyn, Dobra, Jabłonka, Jordanów, Kamienica, Kamionka

Wielka, Krościenko n. Dunajcem, Krynica, Limanowa, Lubień,

Łabowa, Łapsze, Niżne, Łącko, Łukowica, Mszana Dolna,

Muszyna, Niedźwiedź, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Piwniczna,

Raba Wyżna, Rabka, Sękowa, Tymbark, Uście Gorlickie,

Tatrzańska

olsztyńskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Bisztynek, DobreMiasto,

Górowo Iławieckie, Iława, Jeziorany, Kętrzyn, Korsze,

Lidzbark Warmiński, Lubawa, Morąg, Mrągowo, Olsztyn,

Olsztynek, Ostróda, Reszel, Sępopol

g m i n y:

Barciany, Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec,Bisztynek, Dobre

Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Górowo Iławieckie, Iława,

Jeziorany,Jonkowo, Kętrzyn, Kiwity, Kolno, Korsze,

Lidzbark Warmiński, Lubawa, Lubomino, Łukta, Małdyty,

Miłakowo, Miłomłyn,Morąg, Mrągowo, Olsztynek, Ostróda,

Purda, Reszel, Sępopol, Sorkwity, Stawiguda, Świątki, Zalewo

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Nidzica, Szczytno

g m i n y:

Dąbrówno, Dźwierzuty, Grunwald, Janowiec Kościelny, Janowo,

Jedwabno, Kozłowo, Nidzica, Pasym, Piecki,Srokowo,

Szczytno, Świętajno, Wielbark

opolskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Baborów, Biała, Brzeg, Byczyna, Głogówek, Głubczyce,

Głuchołazy, Gogolin, Grodków, Kędzierzyn-Koźle, Kietrz,

Kluczbork, Krapkowice, Kolonowskie, Leśnica, Lewin Brzeski,

Namysłów, Niemodlin, Nysa, Opole, Otmuchów, Ozimek, Paczków,

Prudnik, Strzelce Opolskie, Ujazd, Wołczyn, Zawadzkie,

Zdzieszowice

g m i n y:

Baborów, Biała, Bierawa, Baranice, Brzeg, Byczyna, Cisek,

Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Domaszowice,

Głogówek, Głubczyce,Głuchołazy, Gogolin, Grodków, Izbicko,

Jemielnica, Kamiennik, Kietrz,Kluczbork, Komprachcice,

Korfantów, Kolonowskie, Krapkowice, Lasowice Wielkie,

Leśnica, Lewin Brzeski, Lubrza, Lubsza, Łambinowice,

Łubniany, Murów, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Olszanka,

Otmuchów,Ozimek, Paczków, Pakosławice, Pawłowiczki, Polska

Cerekiew, Pokój, Popielów, Prudnik,Prószków, Reńska Wieś,

Skoroszyce, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Świerczów,

Tarnów Opolski, Turawa, Ujazd, Walce, Wilków,Wołczyn,

Zawadzkie, Zdzieszowice, Zębowice

ostrołęckie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Brok, Maków Mazowiecki,Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka,

Różan, Tłuszcz, Wyszków

g m i n y:

Brańszczyk, Brok, Czerwin,Czerwonka, Dąbrówka,

Długosiodło, Goworowo, Klembów, Małkinia Górna,Obryte,

Ostrów Mazowiecka, Różan,Rząśnik, Rzekuń, Rzewnie,

Somianka, Stary Lubotyń, Szelków, Sypniewo, Tłuszcz,

Troszyn, Wąsewo, Wyszków,Zabrodzie, Zatory

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

m i a s t a:

Przasnysz

g m i n y:

Krasnosielc, Lelis, Olszewo-Borki,Płoniawy-Bramura,

Przasnysz

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

m i a s t a:

Chorzele

g m i n y:

Baranowo, Chorzele, Czarnia, Jednorożec,Kadzidło,

Krzynowłoga Mała, Łyse, Myszyniec, Rozogi

pilskie

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

m i a s t a:

Gołańcz, Margonin, Rogoźno, Wągrowiec,Wronki

g m i n y:

Budzyń, Damasławek, Gołańcz, Margonin, Połajewo, Rogoźno,

Ryczywół, Wapno, Wągrowiec,Wronki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Chodzież, Czarnków, Człopa, Jastrowie,Krajenka, Krzyż,

Łobżenica, Mirosławiec, Okonek, Piła, Szamocin, Trzcianka,

Tuczno, Ujście, Wałcz, Wieleń, Wysoka, Wyrzysk, Złotów

g m i n y:

Białośliwie, Chodzież, Czarnków, Człopa, Drawsko,

Jastrowie, Kaczory, Krajenka,Krzyż, Lipka,Lubasz,

Łobżenica, Mirosławiec, Okonek,Szamocin, Szydłowo,

Tarnówka,Trzcianka, Tuczno, Ujście, Wałcz, Wieleń,

Wysoka, Wyrzysk, Zakrzewo, Złotów

piotrkowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Koluszki, Opoczno, Piotrków Trybunalski, Przedbórz, Sulejów,

Tomaszów Mazowiecki, Tuszyn

g m i n y:

Aleksandrów, Będków, Białaczów, Czarnocin,Czerniewice,

Dłutów, Fałków, Inowłódz, Kluczewsko,Kobiele Wielkie,

Koluszki, Lubochnia, Łęki Szlacheckie, Masłowice, Mniszków,

Moszczenica, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Przedbórz,

Ręczno, Rokiciny, Rzeczyca, Sławno, Sulejów, Ujazd,

Tomaszów Mazowiecki, Tuszyn, Wielgomłyny, Wolbórz, Żarnów,

Żelechlinek

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

m i a s t a:

Radomsko, Zelów

g m i n y:

Drużbice, Grabica, Kodrąb, Ładzice, Radomsko, Rozprza, Wola

Krzysztoporska, Zelów

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Bełchatów

g m i n y:

Bełchatów, Dobryszyce, Gomunice, Gorzkowice,Kamieńsk,

Kleszczów, Kluki, Lgota Wielka, Rząśnia, Sulmierzyce,

Szczerców

płockie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Gąbin, Gostynin, Krośniewice, Kutno, Łęczyca, Płock, Sierpc,

Wyszogród, Żychlin

g m i n y:

Bedlno, Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Czerwińsk

n. Wisłą, Daszyna, Dąbrowice, Dobrzelin, Drobin, Gąbin,

Gostynin, Gozdowo, Góra św. Małgorzaty, Iłów, Kiernozia,

Krośniewice, Krzyżanów,Kutno,Łanięta, Łąck, Łęczyca,

Mała Wieś, Mochowo, Nowe Ostrowy, Nowy Duninów, Oporów,

Pacyna, Piątek, Radzanowo, Sanniki, Sierpc, Słubice, Słupno,

Stara Biała, Staroźreby, Strzelce,Szczawin Kościelny,

Szczutowo, Witonia, Wyszogród

 

III

 

g m i n y:

Rościszewo, Zawidz

poznańskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

d z i e l n i c em i a s t a Poznania:

Stare Miasto, Nowe Miasto, Wilda, Grunwald, Jeżyce

m i a s t a:

Buk, Czempiń, Czerniejewo, Dolsk, Gniezno, Grodzisk

Wielkopolski, Kłecko, Kostrzyn,Kórnik,Książ

Wielkopolski, Luboń, Lwówek, Miłosław, Mosina, Murowana

Goślina, Nowy Tomyśl, Obrzycko, Opalenica, Ostroróg, Pniewy,

Pobiedziska,Puszczykowo, Rakoniewice, Sieraków,Skoki,

Stęszew, Swarzędz, Szamotuły,Śrem, Środa Wielkopolska,

Wielichowo, Września

g m i n y:

Brodnica,Buk, Chrzypsko Wielkie, Czempiń, Czerniejewo,

Czerwonak, Dolsk, Dominowo,Dopiewo, Duszniki, Gniezno,

Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Kaźmierz,

Kiszkowo, Kleszczewo,Kłecko, Kołaczkowo, Komorniki,

Kostrzyn,Kórnik,Książ Wielkopolski, Krzykosy, Kuślin,

Kwilcz, Lwówek, Łubowo, Mieleszyn, Mieścisko, Miłosław,

Mosina, Murowana Goślina, Nekla, Niechanowo, Nowe Miasto n.

Wartą, Nowy Tomyśl, Obrzycko, Opalenica, Ostroróg, Pniewy,

Pobiedziska,Rakoniewice, Rokietnica, Sieraków,Skoki,

Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły,Śrem, Środa

Wielkopolska, Tarnowo Podgórne, Wielichowo, Września,

Zaniemyśl

 

 

 

III

 

 

 

m i a s t a:

Oborniki

g m i n y:

Oborniki

przemyskie

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Jarosław, Kańczuga, Przemyśl, Przeworsk, Radymno

g m i n y:

Chłopice, Gać, Jarosław, Kańczuga, Laszki, Medyka,

Oleszyce, Orły, Pawłosiów,Pruchnik, Przemyśl, Przeworsk,

Radymno, Rokietnica, Roźwienica Stary Dzików, Stubno,

Wiązownica, Zarzecze, Żurawica,

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Cieszanów, Dynów, Lubaczów, Sieniawa

g m i n y:

Adamówka, Cieszanów, Dubiecko, Dynów, Fredropol,Horyniec,

Jawornik Polski, Krasiczyn, Krzywcza, Lubaczów, Narol,

Sieniawa, Tryńcza, Wielkie Oczy

 

IV

 

g m i n y:

Bircza

radomskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Białobrzegi, Grójec, Iłża, Kozienice, Mogielnica, Nowe

Miasto n. Pilicą, Pionki, Radom, Skaryszew, Szydłowiec,

Warka, Wyśmierzyce, Zwoleń

g m i n y:

Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Chynów, Garbatka-Letnisko,

Głowaczów, Gniewoszów, Goszczyn, Gózd,Grabów n. Pilicą,

Grójec, Iłża, Jasieniec, Jastrząb, Jastrzębia,

Jedlnia-Letnisko,Jedlińsk, Kazanów, Kowala, Kozienice,

Magnuszew,Mirów, Mogielnica, Nowe Miasto n. Pilicą,

Orońsko, Pionki,Pniewy, Policzna, Promna, Przyłęk,

Przytyk,Radzanów, Sieciechów,Skaryszew, Stara Błotnica,

Stromiec, Szydłowiec, Tczów, Warka, Wierzbica,Wolanów,

Wyśmierzyce, Zakrzew, Zwoleń

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Lipsko, Przysucha

g m i n y:

Borkowice, Chlewiska, Chotcza, Ciepielów, Drzewica Gielniów,

Gowarczów, Klwów, Lipsko, Odrzywół,Potworów, Przysucha,

Rusinów, Rzeczniów, Sienno, Solec n. Wisłą, Wieniawa

rzeszowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Głogów Małopolski, Kolbuszowa, Łańcut, Mielec,Rzeszów,

Sędziszów Małopolski, Sokołów Małopolski Tyczyn

g m i n y:

Boguchwała, Borowa, Cmolas,Czarna, Czermin, Głogów

Małopolski, Iwierzyce, Kolbuszowa,Krasne, Łańcut, Markowa,

Mielec, Niwiska, Ostrów, Przecław, Raniżów, Sędziszów

Małopolski, Sokołów Małopolski,Stary Dzikowiec, Świlcza,

Trzebownisko, Tuszów Narodowy, Tyczyn

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Błażowa, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Ropczyce, Strzyżów

g m i n y:

Białobrzegi, Błażowa, Chmielnik Rzeszowski, Czudec,

Frysztak, Grodzisko Dolne, Hyżne, Kamień, Kuryłówka,

Leżajsk, Lubenia, Niebylec, Nowa Sarzyna, Rakszawa,

Ropczyce, Strzyżów, Wielopole Skrzyńskie, Wiśniowa, Żołynia

siedleckie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Garwolin, Kałuszyn, Łaskarzew, Łochów, Łuków, Mińsk

Mazowiecki,Mordy,Piława,Siedlce,Sokołów Podlaski,

Stoczek Łukowski, Węgrów,Żelechów

g m i n y:

Adamów, Bielany, Borowie, Cegłów, Ceranów,Dębe Wielkie,

Dobre, Garwolin, Górzno, Grębków, Jabłonna Lacka, Jadów,

Jakubów, Kałuszyn, Kłoczew, Kołbiel, Korczew, Korytnica,

Kosów Lacki, Kotuń, Krzywda, Latowicz, Liw, Łaskarzew,

Łochów,Łuków, Maciejowice, Miedzna, Miastków Kościelny,

Mińsk Mazowiecki, Mokobody, Mordy, Mrozy, Osieck,

Paprotnia,Parysów, Pilawa, Poświętne, Przesmyki, Repki,

Sabnie, Sadowne, Serokomla, Siedlce, Siennica, Skórzec,

Sobienie-Jeziory, Sobolew, Sokołów Podlaski, Stanin,

Stanisławów, Sterdyń, Stoczek,Stoczek Łukowski,

Strachówka, Suchożebry, Trojanów, Trzebieszów, Wierzbno,

Wilga, Wiśniew, Wodynie,Wojcieszków, Wola Mysłowska,

Zbuczyn Poduchowny, Żelechów

sieradzkie

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

m i a s t a:

Wieluń

g m i n y:

Biała, Czarnożyły, Mokrsko, Pątnów, Skomlin,Wieluń,

Wierzchlas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Błaszki, Łask, Poddębice,Sieradz, Szadek, Warta, Zduńska

Wola, Złoczew

g m i n y:

Błaszki, Brąszewice, Buczek, Burzenin, Brzeźnio, Dalików,

Dobroń, Działoszyn, Goszczanów, Klonowa,Konopnica,

Lutomiersk, Lututów, Łask,Osjaków, Ostrówek, Pęczniew,

Poddębice,Sędziejowice, Sieradz, Szadek, Warta,

Wartkowice, Wodzierady,Wróblew, Zadzim, Zapolice, Zduńska

Wola, Złoczew

 

III

 

g m i n y:

Kiełczygłów, Rusiec, Siemkowice, Widawa

skierniewickie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Biała Rawska, Brzeziny, Łowicz, Mszczonów, Rawa Mazowiecka,

Skierniewice, Sochaczew, Żyrardów

g m i n y:

Baranów, Biała Rawska, Bielawy, Bolimów,Brzeziny, Chąśno,

Cielądz, Dmosin, Domaniewice, Głuchów,Godzianów, Jaktorów,

Jeżów, Kocierzew Południowy, Kowiesy, Lipce Reymontowskie,

Łowicz, Łyszkowice, Maków, Młodzieszyn, Mszczonów, Nieborów,

Nowa Sucha,Nowy Kawęczyn, Puszcza Mariańska, Radziejowice,

Rawa Mazowiecka, Rogów, Rybno, Sadkowice,Skierniewice,

Słupia, Sochaczew, Teresin, Wiskitki, Zduny, Żabia Wola

słupskie

 

 

 

 

II

 

 

 

m i a s t a:

Sławno, Słupsk

g m i n y:

Damnica, Kobylnica, Sławno, Słupsk

 

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Czarne, Człuchów, Debrzno, Kępice, Lębork, Łeba, Miastko,

Ustka

g m i n y:

Czarne, Człuchów, Debrzno, Dębnica Kaszubska,Główczyce,

Kępice, Koczała, Kołczygłowy,Konarzyny,Miastko, Nowa

Wieś Lęborska, Postomino, Potęgowo, Przechlewo, Rzeczenica,

Smołdzino, Trzebielino, Tuchomie, Ustka, Wicko

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

m i a s t a:

Bytów

g m i n y:

Borzytuchom, Bytów, Cewice, Czarna Dąbrówka, Lipnica,

Parchowo, Studzienice

suwalskie

 

 

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Augustów, Biała Piska, Ełk, Giżycko, Mikołajki,Orzysz,

Pisz, Ruciane-Nida, Ryn, Węgorzewo

g m i n y:

Augustów, Banie Mazurskie, Bargłów Kościelny, Biała Piska,

Budry, Ełk, Giżycko, Kalinowo, Kruklanki,Miłki, Mikołajki,

Orzysz, Pisz,Pozezdrze, Prostki, Ruciane-Nida, Ryn, Stare

Juchy, Węgorzewo, Wydminy

 

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Gołdap, Lipsk, Olecko, Sejny, Suwałki

g m i n y:

Bakałarzewo, Dubeninki, Filipów, Giby, Gołdap, Jeleniewo,

Kowale Oleckie, Krasnopol, Lipsk, Nowinka, Olecko, Płaska,

Przerośl, Puńsk, Raczki, Rutka-Tartak, Sejny, Suwałki,

Sztabin, Szypliszki, Świętajno, Wieliczki, Wiżajny

szczecińskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Cedynia, Chociwel, Chojna, Dobra, Dobrzany, Golczewo,

Goleniów, Gryfice, Gryfino, Ińsko, Kamień Pomorski, Lipiany,

Łobez, Maszewo, Mieszkowice, Międzyzdroje, Moryń, Nowe

Warpno, Nowogard, Płoty, Police, Pyrzyce, Resko, Starogard

Szczeciński, Suchań, Szczecin, Świnoujście, Trzcińsko-Zdrój,

Trzebiatów, Węgorzyno, Wolin

g m i n y:

Banie, Bielice, Brojce, Cedynia, Chociwel, Chojna,Dobra,

Dobra (Szczecińska), Dobrzany, Dolice,Dziwnów,Golczewo,

Goleniów, Gryfice, Gryfino, Ińsko, Kamień Pomorski, Karnice,

Kobylanka, Kołbaskowo, Kozielice, Lipiany, Łobez,

Marianowo, Maszewo, Mieszkowice, Międzyzdroje, Moryń, Nowe

Warpno, Nowogard, Osina, Płoty, Police, Przelewice,

Przybiernów, Pyrzyce, Radowo Małe, Resko, Rewal, Stara

Dąbrowa, Stare Czarnowo, Starogard Szczeciński, Stepnica,

Suchań, Świerzno, Trzcińsko-Zdrój,Trzebiatów, Warnice,

Węgorzyno, Widuchowa, Wolin

tarnobrzeskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Baranów Sandomierski, Ćmielów, Janów Lubelski,Nowa Dęba,

Opatów, Ożarów, Połaniec, Sandomierz, Stalowa Wola, Staszów,

Tarnobrzeg, Zawichost

g m i n y:

Annopol, Baćkowice, Baranów Sandomierski, Batorz, Bogoria,

Ćmielów, Dwikozy, Gorzyce, Gościeradów,Grębów, Iwaniska,

Janów Lubelski, Jarocin, Klimontów, Koprzywnica, Lipnik,

Łoniów, Łubnice, Majdan Królewski, Modliborzyce, Nowa Dęba,

Obrazów, Opatów, Osiek, Ożarów, Padew Narodowa, Połaniec,

Potok Wielki, Pysznica, Radomyśl, Rytwiany, Sadowie,

Samborzec, Staszów, Szastarka,Tarłów, Trzydnik Duży,

Wilczyce, Wojciechowice, Zaklików, Zaleszany, Zawichost

 

 

 

 

III

 

 

 

 

m i a s t a:

Nisko, Rudnik, Ulanów

g m i n y:

Chrzanów, Bojanów, Dzwola, Godziszów, Harasiuki, Jeżowe,

Krzeszów, Nisko, Rudnik, Ułanów

tarnowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Bochnia, Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Pilzno,

Radomyśl Wielki, Tarnów, Tuchów, Żabno

g m i n y:

Bochnia, Bolesław, Borzęcin, Brzesko, Ciężkowice,Czarna,

Czchów, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Dębno, Gnojnik,

Gręboszów, Gromnik, Iwkowa, Lisia Góra, Mędrzechów, Olesno,

Pilzno, Pleśna, Radgoszcz, Radłów, Radomyśl Wielki, Rzezawa,

Skrzyszów, Szczucin, Szczurowa, Tarnów, Tuchów, Wadowice

Górne, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wojnicz, Zakliczyn,

Żabno, Żyraków

 

 

III

 

 

g m i n y:

Brzostek, Jodłowa, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiślicz,

Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Żegocina

toruńskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Chełmno, Chełmża, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Jabłonowo

Pomorskie, Kowalewo Pomorskie, Łasin, Radzyń Chełmiński,

Toruń, Wąbrzeźno

g m i n y:

Bobrowo, Chełmno, Chełmża, Ciechocin,Dębowa Łąka,

Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Gruta, Jabłonowo Pomorskie, Kijewo

Królewskie, Kowalewo Pomorskie, Książki,Lisewo, Lubicz,

Łasin, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Papowo Biskupie,

Płużnica, Radzyń Chełmiński, Rogóźno, Stolno, Świecie n.

Osą, Unisław, Wąbrzeźno,Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Brodnica, Górzno, Nowe Miasto Lubawskie

g m i n y:

Biskupiec, Brodnica, Brzozie, Grążawy, Górzno Kurzętnik,

Nowe Miasto Lubawskie, Osiek, Radomin, Świedziebnia,

Wąpielsk, Zbiczno

 

III

 

g m i n y:

Grodziczno

wałbrzyskie

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

m i a s t a:

Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów

g m i n y:

Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Kamieniec Ząbkowicki,

Marcinowice, Przeworno, Strzegom, Żarów

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Bardo, Bielawa, Dzierżoniów, Kłodzko, Niemcza, Pieszyce,

Piława Górna, Świdnica, Świebodzice, Ząbkowice Śląskie,

Ziębice, Złoty Stok

g m i n y:

Bardo, Ciepłowody, Dzierżoniów,Kłodzko, Niemcza,

Stoszowice, Świdnica, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok

 

 

 

 

 

 

 

 

IV

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Boguszów-Gorce, Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Głuszyca,

Jedlina-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Mieroszów,

Międzylesie, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Radków, Stronie

Śląskie, Szczawno-Zdrój, Szczytna, Wałbrzych

g m i n y:

Bystrzyca Kłodzka, Czarny Bór, Głuszyca, Kudowa-Zdrój,

Lądek-Zdrój, Mieroszów, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków,

Stare Bogaczowice, Stronie Śląskie,Szczytna, Walim

włocławskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Aleksandrów Kujawski,Brześć Kujawski,Chodecz,

Ciechocinek,Dobrzyń n. Wisłą,Izbica Kujawska, Kowal,

Lipno,Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa Radziejów,

Rypin,Włocławek

g m i n y:

Aleksandrów Kujawski,Baruchowo,Bądkowo, Bobrowniki,

Boniewo, Brześć Kujawski, Brzuze, Bytoń, Choceń,Chodecz,

Chrostkowo,Czernikowo,Dobre, Dobrzyń n. Wisłą, Fabianki,

Izbica Kujawska, Kikół, Koneck,Kowal,Lipno,Lubanie,

Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa, Osięciny,Piotrków

Kujawski, Raciążek,Radziejów,Rogowo,Rypin,Skępe,

Skrwilno, Tłuchowo, Topólka, Wielgie,Włocławek, Zakrzewo,

Zbójno

wrocławskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

d z i e l n i c em i a s t a Wrocławia:

Fabryczna,Krzyki,Psie Pole,Stare Miasto, Śródmieście

m i a s t a:

Bierutów,Brzeg Dolny,Jelcz-Laskowice,Kąty Wrocławskie,

Milicz,Oborniki Śląskie,Oleśnica, Oława,Sobótka,

Strzelin, Środa Śląska, Trzebnica, Twardogóra, Wiązów,

Wołów, Żmigród

g m i n y:

Bierutów,Borów,Brzeg Dolny,Cieszków, Czernica,

Długołęka, Dobroszyce, Domaniów, Jordanów Śląski, Kąty

Wrocławskie,Kobierzyce,Kondratowice,Kostomłoty,

Krośnice, Jelcz-Laskowice,Łagiewniki, Malczyce, Mietków,

Miękinia, Milicz, Oborniki Śląskie, Oleśnica, Oława,

Prusice, Sobótka,Strzelin, Środa Śląska,Święta

Katarzyna,Trzebnica,Twardogóra, Wiązów,Wińsko,

Wisznia Mała,Wołów,Zawonia, Żmigród,Żurawina

zamojskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Hrubieszów,Tomaszów Lubelski,Szczebrzeszyn, Zamość

g m i n y:

Adamów,Dołhobyczów,Gorzków,Grabowiec,Hrubieszów,

Izbica,Jarczów,Komarów-Osada,Krynice,Lubycza

Królewska,Łabunie,Łaszczów, Miączyn Mircze,Nielisz,

Rachanie,Rudnik, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów,

Szczebrzeszyn, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski,

Trzeszczany,Tyszowce,Uhanie,Ulhówek, Werbkowice,

Wysokie,Zamość,Zakrzew, Żółkiewka

 

 

 

 

 

 

III

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Biłgoraj, Józefów, Tarnogród, Zwierzyniec

g m i n y:

Biłgoraj, Biszcza, Frampol, Goraj, Horodło, Józefów,

Księżpol, Krasnobród, Łukowa, Obsza, Potok Górny,

Radecznica, Susiec, Tarnogród, Tereszpol,Turobin,

Zwierzyniec

zielonogórskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Babimost, Bytom Odrzański, Kargowa, Kożuchów, Małomice, Nowe

Miasteczko,Nowa Sól,Sława, Sulechów, Szprotawa,

Świebodzin, Wolsztyn, Zbąszynek, Zbąszyń, Zielona Góra,

Żagań

g m i n y:

Babimost, Bojadła, Brzeźnica, Bytnica, Bytom Odrzański,

Kargowa, Kolsko, Kożuchów, Lubrza, Łagów, Małomice,

Niegosławice, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń, Siedlec,

Siedlisko, Skąpe, Sława, Sulechów, Szczaniec, Szprotawa,

Świdnica, Świebodzin, Torzym, Trzebiechów, Wolsztyn, Zabór,

Zbąszynek, Zbąszyń, Zielona Góra, Żagań

 

 

 

 

 

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

m i a s t a:

Cybinka, Czerwieńsk, Gozdnica, Gubin, Iłowa, Jasień,Krosno

Odrzańskie, Lubsko, Łęknica, Nowogród Bobrzański, Żary

g m i n y:

Bobrowice, Brody, Cybinka, Czerwieńsk, Dąbie, Gubin, Iłowa,

Jasień, Krosno Odrzańskie, LipinkiŁużyckie, Lubsko,

Maszewo, Nowogród Bobrzański, Przewóz, Trzebiel, Tuplice,

Wymiarki, Żary

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Ireneusz Sabat 03-11-2004 16:54:51
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Ireneusz Sabat 03-11-2004
Ostatnia aktualizacja: Ireneusz Sabat 03-11-2004 16:54:51